Konteyner Boyutları

Standart Konteyner 20'
Genel yükler için dizayn edilmiştir. Kuru yükler için kullanılabilir. İçerisine monte edilebilecek flexitank aparatı ile sıvı yüklerde taşınabilir. Konteynerin içine sığabilecek ve kapısından girebilecek tüm yükler için uygundur.
Standart Konteyner 40'
Hacim olarak 2x20' konteyner yükü alabilse de, taşıma ağırlığı olarak çok fazla fark etmemektedir. Bu sebeple daha çok havaleli fakat havalesine oranla ağırlığı az olan taşımalarda kullanılır. ( Beyaz Eşya, Tütün, Tekstil, Gıda vb ) Uygunsuz taşıma yapılmaması açısından, forklift cepleri yoktur.
Standart Konteyner
40' HC
40'lık standart konteyner özelliklerine sahip olmakla birlikte, yaklaşık 30-35 cm daha yüksektir. Bu sebeple çok ağırlığı olmayan havaleli yüklerden daha fazla yüklenmesine olanak verir.
Hard Top Konteyner 20'
Yan kapısından yükleme yapılması mümkün olmayan yükler için, üzeri açılarak vinç ile yukarıdan yükleme yapılabilir. Taşma yapan yüklerde kapak içine konularak da kullanılablir.
Open Top Konteyner 40'
Üzeri açık ve branda ( trapoulin ) ile örtülüdür. Mermer, makine, makine aksamı, araç taşımalarında, kapıdan yükün giremediği ve çoğunlukla yükün konteyner yüksekliğinden fazla olduğu durumlarda, tercih edilen bir ekipmandır.
Flat Rack 20' - 40' - 40' HC
Standart ve Open-Top konteynerlere sığmayan yüklerin ( üstten ve yandan ) taşımalarında kullanılır. Çoğunlukla jenaratör ve araç taşımaları için uygundur.
Platform 20' - 40'
Gemiye direkt yüklenemeyecek, yanlardan üstten ön/arkadan taşması olan yükler için kullanılır.
Ventilated Konteyner 20'
Havalandırılması gereken yüklerin taşınması için uygundur. Taban ve tavan bölümünde bulunan havalandırma ızgaraları sayesinde fındık gibi yolculuk esnasında bozulabilecek gıdaların taşınmasında kullanılır.
Soğutmalı (Reefer) Konteyner 20' - 40' -40' HC
Dondurulmuş gıdalar ya da belirli bir ısı derecesinde üretilmiş ve aynı ısı derecesinde nakliyesi gereken yükler için kullanılır. Soğutma/ısıtma özelliği yoktur. ''Set'' derecesinde belirtilen ısıda yüklenen kargoyu aynı ısıyı muhafaza ederek taşımayı sağlar.

Araç Boyutları için tıklayınız.